Baza wiedzy

Etapy tworzenia strony internetowej

Tworzenie stron internetowychTworzenie strony internetowej to proces, który przebiega w kilku etapach. Pierwszy z nich to przygotowanie projektu takiej strony. Tworzy się go w oparciu o rozmowy z klientem, który zleca wykonanie strony. To on powinien zaproponować, jak ma wyglądać strona internetowa.

Jeśli jednak nie ma pomysłu na to, jak może prezentować się portal, specjaliści mają za zadanie poradzić mu, jakie rozwiązania można zastosować. Można zdecydować się na programowanie w języku PHP.

Więcej…

   

Edytory tekstów - przegląd

Edytory tekstów

Najczęstszą czynnością jaką wykonujemy na komputerze jest pisanie tekstu w edytorze. W poniższym tekście spróbujemy omówić najpopularniejsze edytory tekstu w systemie Windows.

Więcej…

   

Skąd pomysł na Mario?

Mario - graPopularna teoria, często powtarzana w wywiadach i fandomie opowiada, że Nintendo of America nazwało tak tę postać po właścicielu ich pierwszej siedziby, któremu zalegali z czynszem. Mario Segali, miał wparować do siedziby domagając się pieniędzy, nie chciał słuchać wyjaśnień, chcąc wyrzucić Japończyków na zbity pysk, prawdopodobnie ostro przeklinając po włosku.

Więcej…