Baza wiedzy

Nowoczesne monitory dotykowe

Monitory dotykoweJak powszechnie wiadomo właściciele urządzeń mobilnych lubią komunikować się ze swoimi urządzeniami za pośrednictwem dotyku, dlatego też producenci oferują swoim klientom coraz więcej urządzeń dotykowych.

Obecnie miziać palcami możemy nie tylko po tabletach i nowoczesnych telefonach komórkowych, ale również i po notebookach, ultrabookach, czy innym sprzęcie codziennego użytku. Nie brakuje również i takich osób, które uważają, że w najbliższym czasie każdy komputer przemysłowy posiadać będzie ekran dotykowy, a era tradycyjnych myszek stopniowo się kończy.

Więcej…

   

Lokowanie produktu

Lokowanie produktuNa początku emisji znanych seriali w ostatnim czasie zaczęła pojawiać się informacja "audycja zawiera lokowanie produktu".

Czym jest lokowanie produktu i dlaczego zostało wprowadzone?

Lokowanie produktu, to nic innego jak ukryta reklama. Widz oglądający dany serial często nie zwraca uwagi na informację. Słowo lokowanie produktu oznacza w tym przypadku umieszczenie produktu w centralnym punkcie ujęcia kamery, w określonym momencie.

Więcej…

   

Techniki benchmarkingu sposobem poprawy wyników finansowych firmy

Techniki benchmarkinguKonkurencja nie śpi, a przedsiębiorstwo stojąc w miejscu praktycznie cofa się. Zmiany na rynku wymuszają od firm ciągłego przystosowania się do nowych warunków w celu utrzymania obrotu a nawet jego zwiększenia. Z tego względu powstało kilka koncepcji przeprowadzania zmian a jedną z nich jest benchmarking.

Technika ta zakłada, że najlepiej wykorzystać doświadczenie innych ludzi i firm. W tym celu można np. porównywać wyniki działalności lub zdobywać informacje o rozwiązaniach wpływających na rozwój konkurencji.

Więcej…