Blogi reklamujące stronę

W Internecie można reklamować swoją firmę na różne sposoby. Najpopularniejszym jest oczywiście posiadanie własnej strony internetowej, ale czy witryna obroni się sama? Nie zawsze, dlatego trzeba ja również odpowiednio zareklamować.

Promowanie strony jest szeregiem działań, zmierzających do zwiększenia jej popularności wśród odbiorców. Bardzo ciekawym i jednocześnie popularnym sposobem na promowanie strony jest założenie firmowego bloga. Dla wielu osób strona jest zbyt oficjalna, zaglądają na nią, ale woleliby dowiedzieć się o firmie czegoś więcej.

Blog firmowy jest idealnym sposobem na rozbudowanie witryny i rozreklamowanie jej. Jeśli zdecydujemy się na darmowy serwer, blog nie będzie nas nic kosztował. Możemy także podpiąć go pod domenę strony.

Jak powinien wyglądać taki blog?

Na pewno powinien przypominać witrynę od strony identyfikacji wizualnej. Dobrze jest zaprojektować go w podobnych kolorach, aby po prostu kojarzył się z główną witryną naszej firmy. Blog nie powinien być identyczny, ale nie może też drastycznie różnić się od strony, najlepiej gdyby na niej bazował. Skoro wiemy już, jak powinien wyglądać profesjonalny firmowy blog, należy się zastanowić nad tym, jakimi treściami go uzupełniać. Zazwyczaj na stronie znajduje się już zakładka Nowości lub Aktualności. Na blogu nie mamy jej powielać, ale rozbudowywać. Na stronie możemy zasygnalizować jakieś wydarzenie i dopisać, że więcej informacji znajduje się na firmowym blogu, po czym podać adres do tej strony. Oficjalna witryna firmowa na spełniać głównie funkcję informacyjną i reprezentacyjną.

To właśnie na blogu klienci mogą komentować najnowsze wydarzenia czy wyrażać swoje zdanie na temat produktów, które zostały wprowadzone do oferty. Na blogu warto również informować o najnowszych wydarzeniach, promocjach. Można tam zadawać pytania, na temat produktów czy konkretnych usług. Warto z bloga uczynić wygodną platformę do komunikowania się z klientem. Na takim blogu możemy napisać znacznie więcej niż na portalu na Facebooku.

  Promocja i reklama strony WWW

  Promocja i reklama strony WWWJest wiele sposobów na to, aby skutecznie zareklamować stronę w sieci. Stronę

  Witryny WWW

  Witryny WWWStrony internetowe są naprawdę różne i dobrze wie o tym każdy użytkownik Internetu. Najczęściej odwiedzamy portale, które są zgodne z nas

  Klasyfikacja witryn WWW

  Witryny WWWStrony internetowe możemy podzielić na sześć podstawowych kategorii. Pierwsza z nich to serwisy informacyjne. Ich zadaniem jest udostępnianie informa

  Strony internetowe - sukces w biznesie

  Strony internetoweStrona internetowa jest w dzisiejszych czasach priorytetem, jeśli chcemy osiągnąć sukces w biznesie. Strona www pozwala nam na pokaz