Czy legalne źródła plików muszą być drogie

Źródła plikówCzy legalne źródła plików muszą być drogie?

Świat się zmienia, co możemy zauważyć również w przypadku plików na licencji royalty-free. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę z tego, że korzystanie z legalnych źródeł jest dla nas korzystne, ponieważ płacąc za odpowiedni plik, wspieramy twórcę, który może rozwijać swoją działalność i zapewniać nam coraz lepsze produkty.

Sytuacja wygląda tak samo jeśli chodzi o muzykę a czy coraz bardziej popularne pliki graficzne, które wykorzystujemy do projektowania i rozwoju stron www, reklam, produkcji opakowań czy różnych rzeczy do dalszej odsprzedaży. Warto wiedzieć, że każda grafika, którą znajdziemy na innych stronach internetowych jest opatrzona prawem autorskim i nie możemy jej tak sobie kopiować, ponieważ w tym momencie po prostu łamiemy prawo.

Skąd w takim razie wziąć odpowiednie grafiki do naszych projektów?

Żeby wykonać je samodzielnie musimy posiadać odpowiednie umiejętności i przeznaczyć na to mnóstwo naszego czasu, co raczej nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zlecenie wykonania pojedynczej grafiki dla eksperta to wydatek rzędy kilkuset złotych, więc to także nie zawsze musi nam odpowiadać. Najtańszym rozwiązaniem na legalne pobieranie odpowiednich plików są banki zdjęć stockowych. Znajdziemy w nich wiele milionów plików podzielonych na odpowiednie kategorie, a wszystko w atrakcyjnych cenach. Oczywiście mamy również darmowe agencje, które proponują nam całkowicie bezpłatne pliki, ale bazy nie są tam zbytnio rozbudowane, nie mówiąc już o ich jakości. Płatne banki stockowe nie muszą być wcale drogie, szczególnie że konkurencja na rynku jest coraz większa.

Przykład cen w banku http://pl.depositphotos.com to przy kupowaniu pojedynczych plików 1 dolar za najniższą rozdzielczość pliku - 283x424, do 10 dolarów za obrazy wektorowe, które możemy dowolnie powiększać bez strat na ich jakości, czy największą możliwą rozdzielczość.

Do tego mamy również plany abonamentowe, gdzie przykładowa subskrypcja za 69 dolarów na miesiąc zapewnia nam możliwość pobierania 5 plików dziennie, czyli w przeliczeniu na jeden plik płacimy 0,46 dolara. W przypadku abonamentu możemy pobierać pliki dowolnej rozdzielczości, więc płatność nieco ponad 1zł raczej nie jest wygórowaną kwotą, a najważniejsze, że korzystamy z legalnych plików.

  Ucyfrowienie starych filmów

  Ucyfrowienie starych filmówCoraz więcej filmów nakręconych w latach powojennych, a nawet przedwojennych zamienia się dziś na postać cyfrową, ratując je przed zniszcz

  Pliki graficzne do tworzenia i rozwijania stron internetowych

  pliki graficzneObecne strony internetowe znacznie różnią się od tych, które mogliśmy spotkać jeszcze kilka lat temu. Przede wszystkim kuszą użytkowników sw

  Programy graficzne

  grafika78Wszyscy znamy popularne programy do tworzenia grafiki internetowej, takie jak Paint, Corel, Adobe Photoshop. Jest jednak o wiele więcej takich animacji

  Grafika komputerowa

  17Grafika komputerowa jest to taki rodzaj grafiki, który jest tworzony na potrzeby informatyki. Znajduje ona zastosowanie w wielu jej gałęziach i rodzajach.