Drukarka atramentowa czy laserowa?

drukarkiWybór odpowiedniej drukarki to domu to może nie dylemat na miarę „być albo nie być”, niemniej nie warto w tym względzie zdać się tylko na łut szczęścia, względnie dobrą wolę sprzedawcy w sklepie, w którym zdecydowaliśmy się dokonać zakupu.

Tak jak bowiem w przypadku każdej innej „strategicznej” decyzji podjęcie i tej powinno być poprzedzone solidnym rozpoznaniem własnych realnych potrzeb.

Dlaczego to takie ważne? Odpowiedź jest prosta – ze względu na pieniądze. Niektórzy bowiem używają drukarki sporadycznie, aby – przykładowo - wydrukować potwierdzenie przelewu czy ważnego maila, inni z kolei drukują dziennie po kilkadziesiąt stron dokumentów, a bywa że i setki. W zależności więc od tego, do której grupy się zaliczają, optymalnym pod względem finansowym okaże się dla nich zakup innego rodzaj sprzętu.

Drukarki atramentowe

Są one stosunkowo niedrogie, gdyż całkiem przyzwoite, nowe egzemplarze można kupić już za 150-200zł (używane są jeszcze tańsze). Niestety z punktu widzenia ich użytkownika posiadają jedną zasadniczą wadę - na oryginalny kartridż z tuszem trzeba nieraz wydać niewiele mniej niż na samą drukarkę, co powoduje, że osoby często z niej korzystające ponoszą bardzo duże koszty jej użytkowania.

Oczywiście, każdy sklep ma w swoim asortymencie do zaoferowania o wiele tańsze zamienniki, ale używając ich ryzykujemy utratą gwarancji w przypadku awarii naszej drukarki (swoją drogą w świetle obowiązujących przepisów producenci nie mają prawa do odmówienia nam naprawy w takim przypadku, ale to temat na oddzielny artykuł). Niestety, w wypadku tuszu słabej jakości jest to nader częste.

Drukarki laserowe

Dlatego dla osób drukujących duże ilości materiałów znacznie lepszą opcją jest drukarka laserowa. Co prawda kosztuje one kilkakrotnie więcej niż jej atramentowy odpowiednik, a kartridż z tuszem do tanich również nie należy, ale za to jego wydajność (ilość stron, jakie można wydrukować) jest niemal dziesięciokrotnie większa.

  Nowoczesne monitory dotykowe

  Monitory dotykoweJak powszechnie wiadomo właściciele urządzeń mobilnych lubią komunikować się ze swoimi urządzeniami za pośrednictwem dotyku, dlatego też

  Lokowanie produktu

  Lokowanie produktuNa początku emisji znanych seriali w ostatnim czasie zaczęła pojawiać się informacja "audycja zawiera lokowanie produktu".

  Techniki benchmarkingu sposobem poprawy wyników finansowych firmy

  Techniki benchmarkinguKonkurencja nie śpi, a przedsiębiorstwo stojąc w miejscu praktycznie cofa się. Zmiany na rynku wymuszają od firm ciągłego przy

  Wirtualne wsparcie małego biznesu

  Wirtualne wsparcie biznesuNowoczesne wsparcie dla biznesu to wszystko, czego potrzebuje nowoczesna firma. Profesjonalne centra biznesowe proponu