Etapy tworzenia strony internetowej

Tworzenie stron internetowychTworzenie strony internetowej to proces, który przebiega w kilku etapach. Pierwszy z nich to przygotowanie projektu takiej strony. Tworzy się go w oparciu o rozmowy z klientem, który zleca wykonanie strony. To on powinien zaproponować, jak ma wyglądać strona internetowa.

Jeśli jednak nie ma pomysłu na to, jak może prezentować się portal, specjaliści mają za zadanie poradzić mu, jakie rozwiązania można zastosować. Można zdecydować się na programowanie w języku PHP.

W oparciu o niego działa wiele nowoczesnych systemów CMS, czyli systemów zarządzania treścią, takich jak Joomla, Mambo czy Drupal. Wiele osób dostrzega, jak wiele zalet ma Wordpress, profesjonalny, ale jednocześnie darmowy i prosty w obsłudze system zarządzania treścią. Miał służyć jedynie do tworzenia blogów internetowych, ale obecnie stosuje się go również do projektowania coraz to bardziej rozbudowanych serwisów www.

Można również programować w języku HTML, kod jest prosty, ale pozwala również na stworzenie bardziej rozbudowanych serwisów www. Obecnie bardzo modne są również strony stworzone w technologii flash, czyli partej o grafikę oraz elementy interaktywne. Gotowy projekt można poddać nowoczesne wizualizacji. Dzięki temu klient zobaczyć, czy właśnie tego oczekiwał. Jeśli okaże się, że nie, na etapie projektowania wciąż możliwe jest prowadzanie nieinwazyjnych poprawek i przeróbek strony. Kolejny etap, to czas, kiedy projekt zostanie zaakceptowany i można przystąpić do jego wdrażania, czyli realnej pracy nad stroną w obranej metodzie. Gdy strona jest technicznie gotowa, można rozpocząć testy. Testowana jest cała witryna oraz jej poszczególne aplikacje.

Ocenia się również wygląd strony, jej odbiór wizualny, to, jakie budzi emocje i skojarzenia. Jeśli uznamy, że strona jest tym, czego oczekujemy, można ją udostępnić innym użytkownikom. Niezbędne jest jednak regularne pozycjonowanie witryny, aby jej pozycja w wyszukiwarkach zawsze była wysoka, a strona stawała się coraz bardziej popularna wśród użytkowników.

  Projektowanie strony WWW

  Powstanie strony internetowej to proces, dzielący się na kilka etapów. Przede wszystkim należy zauważyć różnicę jaką nios

  Etapy tworzenia strony internetowej

  grafika 81Tworzenie strony internetowej obejmuje kilka ważnych etapów. Pierwszy z nich to oczywiście pomysł na stro

  Projekt strony internetowej

  Od czego zaczynamy projektować stronę internetową? Oczywiście najpierw musimy znać jej tematykę. Jeśli jest to strona związana z jedzeniem, lepiej pomyśleć o jakiś cie

  Firmowa strona internetowa - tworzenie

  grafikaObecnie najważniejszym źródłem informacji jest Internet. Informacje w nim zawarte znajdują się na stronach internetowych. Tworzenie firmowej strony inter