Formy reklamy produktów

ReklamaZnamy bardzo wiele metod reklamy i sposobów dotarcia do odbiorcy. Dzielą się one ze względu na zasięg, treść i formę. Jest wiele form reklamy. Doskonale jest nam znana reklama telewizyjna. Spoty przerywające programy lub nadawane miedzy filmami to już nasza codzienność. Reklama w gazetach przybiera bardziej tradycyjną formę: zdjęć i artykułów lub krótkich nagłówków z najważniejszym informacjami.

Reklama występuje też w radiu. Nadaje się je pomiędzy piosenkami lub w trakcie wiadomości co godzinę. W ten sposób reklamują się sklepy, instytucje, firmy. Można wybrać gazetę, w której zamieszczamy swoją ofertę; dzięki temu dotrzemy do pożądanej grupy klientów. Reklamę spotykamy oczywiście również w innej formie, na przykład ulotek, broszurek czy folderów. Jest to przydany drobiazg, który można wręczyć każdej osobie W ten sposób zarabia wielu studentów i uczniów.

Otrzymują oni ulotki, które należy rozdać w danym rejonie: przy sklepie, przed siedzibą firmy, w centrum, w okolicy dworca czy przystanku autobusowego. Cecha takiego miejsca jest jedna: duża liczba ludzi! Reklamą mogą być tez firmowe gadżety: teczki na dokumenty, kubki z logo czy praktyczne długopisy. Często są wykładane a widok klienta, może je zabrać ze sobą. To skuteczna i bardzo tania forma reklamy bezpośredniej. Reklamę spotykamy oczywiście w Internecie. Tam przybiera ona chyba najbardziej rozmaite formy: od reklamowania się na stronach i forach po posiadanie własnej witryny czy korzystanie z zalet marketingu internetowego.

Ulotki reklamowe

Jest wiele sposobów na skuteczne i niedrogie reklamowanie się, ale ulotki są chyba najbardziej znane. Taka ulotka powinna być przede wszystkim czytelna i interesująca.

Muszą na niej znajdować się wszelkie niezbędne informacje, ale nie możemy tez czytelnika przytłoczyć ich nadmiarem. Musi przecież chcieć przyjść do nas i dowiedzieć się więcej. Jeśli na przykład ulotka dotyczy szkoły językowej, musimy na niej umieścić jej nazwę, wymienić wykładane języki, podać adres szkoły, termin, do kiedy można się zapisywać oraz przydałoby się podać informację o cenach.

W przypadku ulotki reklamującej restaurację nie ma potrzeby opisywania całego menu, możemy jedynie nadmienić jakie potrawy można u nas zjeść, na przykład: sałatki, dania mięsne, jarskie, smaczne desery.

Często podaje się również nazwę specjalności szefa kuchni. A jak dotrzeć z ulotką do klientów? W tym celu zatrudnia się roznosicieli. Mogą to być na przykład uczniowie czy studenci. Są komunikatywni i łatwo nawiązują kontakty z innymi.

Plakaty reklamowe

Codziennie widzimy jakieś plakaty, reklamują produkty, wydarzenia. Przygotowanie takiego gadżetu nie jest jednak takie proste, jak nam się wydaje.

Istotne jest oczywiście tło plakatu. Najlepiej jednak by było lekko przezroczyste, jakby rozmyte, aby wszystko było czytelne. Później przychodzi czas na tekst umieszczony na plakacie. Musi być chwytliwy, interesujący, przykuwać uwagę, łatwo zapadać w pamięć.

Wszystko jednak zależy od tego, co reklamuje dany plakat. Jeśli jest to reklama produktu, powinien on być oczywiście umieszczony na takim plakacie,. Wtedy tło może być czarne lub białe w zależności od kolorystyki towaru. Powinna być tam również umieszczona jego nazwa, cena i miejsce, gdzie można nabyć dany produkt.

W przypadku plakatów reklamujących jakieś wydarzenie, na przykład koncert lub spektakl teatralny, na afiszu muszą znaleźć się określone informacje. Przede wszystkim trzeba umieścić tam nazwę zespołu bądź tytuł przedstawienia, cenę biletu i godziny otwarcia kas, datę występu i jego miejsce.

  Reklama wszechobecna

  ReklamaCzy ktoś z nas wyobraża sobie w ogóle jeszcze życie bez reklamy? Bez tych wszystkich kolorowych ulotek, wręczanych nam na dworcac

  Czy warto inwestować w bannery reklamowe?

  Bannery reklamoweSkuteczna reklama nie może dziś pomijać tak ważnego źródła informacji, jakim jest Internet.

  Sztuka promocji i PR w turystyce

  PR w turystyceSam fakt tego iż dany region miasto czy obszar jest ciekawy turystycznie z racji posiadanych cech nie znaczy że stanie się znany lubiany czy t

  Jak reklamować firmę?

  Reklamowanie firmyJest wiele sposobów na ciekawe i skuteczne reklamowanie swojej firmy. Świetnie sprawdza się reklama zewnętrzna. Jej tradycyjne formy obej