Gadżety reklamowe

grafika537Do sukcesu firmy jest potrzebna nie tylko reklama w formie komunikatów o jej działalności, jakie można usłyszeć w radio, telewizji czy przeczytać w gazetach. Doskonałym komunikatem tego typu są także gadżety reklamowe.

Gadżety takie to nic innego, jak różne przedmioty codziennego użytku, które od pozostałych różnią się tylko tym, że widnieje na nich logo danej marki. Gadżety reklamowe rozdawane są na różnego rodzaju wystawach, spotkaniach promocyjnych, koncertach, eventach itp.

Można dostać tam na przykład koszulki z nadrukiem reklamujące jakiś zakład produkcyjny lub po prostu jakąś miejscowość.

Bardzo często rozdawane są także smycze promocyjne. Można używać ich do noszenia telefonów komórkowych lub kluczy. Nadawcy reklam nie żałują środków na gadżety reklamowe. Nadruki na koszulki, szklanki i parasolki to dziś już standard. Pozostaje więc prześcigać się w oryginalnym wyglądzie tych gadżetów i fajnych napisach, które zjednają przychylność kolejnych odbiorców.

Przydatne w życiu codziennym drobiazgi elektroniczne i piśmiennicze każdy chętnie przyjmie. Gadżety takie rozdawane są na sympozjach naukowych, konferencjach i szkoleniach firmowych. Reklama w formie gadżetów to wyzwanie dla każdej firmy.

Niektórzy pamiętają czasy, w których wszelkie gadżety reklamowe były na wagę złota. Nie były to tak naprawdę gadżety, ale opakowania po produktach zagranicznych.

Produkty takie można było nabywać za tak zwane bony towarowe, w sklepach, które nazywały się Pewexy. Ówczesne gadżety reklamowe, takie jak puszki po piwach, ustawiane były na widocznych miejscach i stanowiły dekorację pomieszczeń.

Jeśli ktoś miał takie gadżety, znaczyło to, że stać go na kupowanie ekstra luksusowych produktów w Pewexie. Ekstra luksusowymi produktami było wszystko, co można było tam znaleźć.

Do rzeczy naprawdę niezwykłych zaliczała się wtedy prawdziwa i pięknie pachnąca kawa, czekolada zrobiona z czekolady, dezodorant zachodniej marki, słodycze itp. Gadżety tamtych czasów to także kolorowe plastikowe torby na zakupy, z logami zagranicznych firm lub sklepów. Reklamówki te nie były oczywiście ogólnodostępne. Kupowało się je od starszych pań, które z naręczami tych cudeniek, stały pod dużymi sklepami lub w najbardziej uczęszczanych miejscach.

Dziś nikt już z dumą nie obnosi się z plastikowymi reklamówkami i nikt nie zerka na nie z zazdrością. Gadżetami obecnych czasów są czapki z nadrukiem, breloki, długopisy, kubki, kalendarze itp. Oczywiście istnieją zapaleni zbieracze takich gadżetów, ale większości z nas są one szczerze obojętne.

Gadżety reklamowe są sposobem na uzyskanie przewagi jednego kolorowego magazynu, nad drugim.

Kolorowa prasa kobieca jest obecnie wydawana w takich ilościach, że jej nadawcy muszą się sporo nagłowić na tym, jak sprawić, by właśnie ich tytuły, ściągnęły uwagę i wzrok klientek salonów prasowych. Latem, w wielu kolorowych magazynach dla pań, można znaleźć klapki lub koszulki z nadrukiem.

Gadżety takie jak długopisy, płyty kompaktowe czy książki są niemal codziennością. Nie wszyscy decydują się na kupienie gazet z gadżetami, ponieważ zazwyczaj są one droższe od tych, pozbawionych atrakcyjnych dodatków.

Drobiazgi kupowane wraz z gazetami nie są więc prezentami, w pełnym tego słowa znaczeniu. Dołączane do magazynów gadżety, z pewnością zachęcają wiele klientek do ich nabycia. Dzięki temu sprzedaje się większe ilości gazet i mniej trzeba oddawać do zwrotu. Gadżety reklamowe zachęcają nie tylko do nabywania gazet, ale także do wielu innych produktów. Szczególnie wrażliwymi klientami na małe niespodzianki, są małe dzieci. Kolorowa maskotka, mały długopis, plastikowy kubeczek, to drobiazgi, które przykuwają ich wzrok i prowokują do ściągania z półek różnych rzeczy.

  Gadżety reklamowe - pomysły

  Gadżety reklamoweJest wiele pomysłów na ładne i ciekawe gadżety reklamowe. Można pokusić się o przygotowanie gadżetów, które są przedmiotami codziennego

  Skuteczne gadżety reklamowe

  Gadżety reklamoweJaki jest sposób na skuteczna reklamę firmy wśród swoich klientów? Oczy

  Drobiazgi reklamowe

  Niewielkie gadżety reklamoweJeśli chcemy, by ktoś nie przestał nas lubić lub gdy chcemy by lubić nas zaczął, to obdarowujemy go miłymi drobiaz

  Gadżety dopasowane do branży firmy

  Gadżety dla firmBardzo ciekawym pomysłem jest dopasowanie gadżetów reklamowych do branży firmowej, dzięki temu przedsiębiorstwo będzie bardziej wiarygodn