Grafika na stronach internetowych

Grafika na stronach WWWGrafika na stronach internetowych ma wiele funkcji do spełnienia. Grafika ma za zadanie uatrakcyjnienie treści publikowanych na stronie. Dzięki ciekawym elementom graficznym można sprawić, że odbiorca zwróci uwagę na tekst, jakim chcemy go zainteresować.

Grafika ma za zadanie przykuć uwagę właśnie do tego, co jest ważne. Kolejną funkcją grafiki jest wyróżnienie strony z wielu innych. Dzięki ciekawym elementom graficznym można stworzyć niebanalną i wyjątkową stronę internetową.

Trzecia funkcja grafiki to estetyczne integrowanie treści na stronie. Powinna ona spajać wszelkiego typu informacje, dodawać im nieco nowoczesności, sprawiać, że będą się ciekawie prezentowały. Ponadto, wiele elementów graficznych spełnia również szereg innych funkcji, ponieważ są one zamiennikami poszczególnych elementów strony, na przykład formularza kontaktowego czy galerii zdjęć. Wiele nowoczesnych elementów strony internetowej można stworzyć właśnie w oparciu o technologie graficzne, takie jak flash.

Istnieje wiele stron opartych całościowo o technologię flash. Są to serwisy mobilne, interaktywne i bardzo nowoczesne. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ilością elementów graficznych, ponieważ strona może wydawać się przytłoczona oraz męcząca dla odbiorcy. Grafika może być również dodawana na strony dla ozdoby, aby dekorować stronę, stanowić jej znaki szczególne. Wiele osób w ogóle nie wyobraża sobie strony internetowej bez elementów graficznych. Faktycznie, trudno dziś znaleźć witrynę całkowicie pozbawioną takich elementów, ponieważ nawet logo jest grafiką, nawet, jeśli to napis, słowo lub fraza, to jest odpowiednio napisane, czasem pojawia się również jakiś symbol.

Grafika jest nie tylko ładna, ale również użyteczna. Warto również wykorzystać elementy graficzne do stworzenia ciekawych aplikacji na stronie: forum dyskusyjnego, księgi gości czy sond dla odbiorców, odwiedzających nasza stronę. Kreatywny grafik na pewno do każdej strony zaproponuje najbardziej odpowiednie elementy graficzne.

Archiwa multimedialne

Jednym z popularnych typów stron WWW są archiwa multimedialne. Są to strony, których jedynym przeznaczeniem jest zapewnienie szybkiego dostępu do obrazów lub innych plików multimedialnych przeznaczonych do oglądania lub pobrania. Zanim WWW stała się popularna, multimedia, takie jak obrazy, dźwięki oraz obrazy wideo były przechowywane w archiwach FTP lub Gopher-a. Tekstowa natura takich archiwów utrudniała odnalezienie poszukiwanych materiałów, gdyż w takich przypadkach nazwa pliku była jedynym opisem jego zawartości.

Umieszczając na stronie WWW miniaturowe wersje obrazów i dzieląc pliki dźwiękowe oraz obrazy wideo na krótkie przykładowe klipy, można stworzyć na WWW archiwum multimedialne, które będzie znacznie bardziej użyteczne niż archiwa tekstowe.

  Promocja i reklama strony WWW

  Promocja i reklama strony WWWJest wiele sposobów na to, aby skutecznie zareklamować stronę w sieci. Stronę

  Witryny WWW

  Witryny WWWStrony internetowe są naprawdę różne i dobrze wie o tym każdy użytkownik Internetu. Najczęściej odwiedzamy portale, które są zgodne z nas

  Klasyfikacja witryn WWW

  Witryny WWWStrony internetowe możemy podzielić na sześć podstawowych kategorii. Pierwsza z nich to serwisy informacyjne. Ich zadaniem jest udostępnianie informa

  Strony internetowe - sukces w biznesie

  Strony internetoweStrona internetowa jest w dzisiejszych czasach priorytetem, jeśli chcemy osiągnąć sukces w biznesie. Strona www pozwala nam na pokaz