Grafika na stronach WWW

Grafika na stronachTwórcy stron internetowych bardzo często posiadają zdolność tworzenia dobrego kodu i dobrego projektu graficznego stron, jednak nie przywiązują większej wagi do ich optymalizacji.

Grafika na stronach bardzo często jest zbyt duża lub zapisana w nieodpowiednim formacie, co może powodować zbyt długie ładowanie się strony.

Zbyt długi czas oczekiwania na załadowanie się grafiki na stronie internetowej może zniechęcić odwiedzających oraz negatywnie wpływać na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania popularnych wyszukiwarek. Warto zatem zainteresować się formatem grafiki na stronach internetowych i sposobem ich doboru.

Pierwszym i najgorszym błędem, jaki można popełnić podczas tworzenia witryny, jest zapisanie grafiki w formacie BMP.

Jest to błąd nie do przyjęcia. Na szczęście jednak takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko. Grafika zapisana w formacie BMP może zajmować nawet kilkadziesiąt razy więcej, niż jej odpowiednik zapisany w formacie JPG.

Pomyśl więc jak przedłuża się czas oczekiwania na załadowanie Twojej strony. Format JPG będzie zdecydowanie lepszym wyborem i w żadem sposób nie przeszkadza fakt, że jest to format stratny.

Nieco innym rozwiązaniem może być także grafika na strony zapisana w formacie PNG. Czasem wykorzystanie tego formatu jest konieczne, jeśli wykorzystywana grafika musi zawierać przezroczystości. Format ten wykorzystuje kompresję stratną i bezstratną. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przechodzić ze skrajności w skrajność. Warto zadbać o jakość tworzonej grafiki i nie przesadzać z jej kompresją. Można także skorzystać z trzeciego z najpopularniejszych formatów zapisu obrazów.

Jest nim format GIF, który w zależności od wersji może obsługiwać nie tylko statyczną grafikę, ale także animacje tworzone z serii obrazków.

  Promocja i reklama strony WWW

  Promocja i reklama strony WWWJest wiele sposobów na to, aby skutecznie zareklamować stronę w sieci. Stronę

  Witryny WWW

  Witryny WWWStrony internetowe są naprawdę różne i dobrze wie o tym każdy użytkownik Internetu. Najczęściej odwiedzamy portale, które są zgodne z nas

  Klasyfikacja witryn WWW

  Witryny WWWStrony internetowe możemy podzielić na sześć podstawowych kategorii. Pierwsza z nich to serwisy informacyjne. Ich zadaniem jest udostępnianie informa

  Strony internetowe - sukces w biznesie

  Strony internetoweStrona internetowa jest w dzisiejszych czasach priorytetem, jeśli chcemy osiągnąć sukces w biznesie. Strona www pozwala nam na pokaz