Jak zabezpieczyć komputer?

Jak zabezpieczyć komputer?

Jak zabezpieczyć komputer?

Złośliwe wirusy oraz ataki hakerów - oto główne problemy, z którymi musi się zmierzyć większość użytkowników sieci komputerowych. To one potrafią nieźle namieszać w systemach operacyjnych, to z ich powodu narażeni jesteśmy na utratę ważnych danych.

Jak chronić się przed takimi atakami?

Jakie zagrożenia czyhają na nasze komputery?

Programy antywirusowe

Przed wirusami i atakami ze strony innych internautów mogą uchronić nas dobre programy antywirusowe. Chronią one nie tylko przed wirusami, ale i przed robakami oraz groźnymi trojanami. Każde z tych zagrożeń może wyrządzić sporo strat. Wirus komputerowy może przecież skasować część informacji znajdujących się na naszym dysku, może też znacznie spowolnić pracę systemu operacyjnego. Robak, czyli wirus komputerowy szybko rozmnażający się w systemie, spowalnia pracę systemu operacyjnego i ogranicza zasoby wirtualnej pamięci.

Koń Trojański

Poważnym problemem jest również koń trojański, tzw. trojan, czyli program komputerowy działający w ukryciu, który może pozwolić innym na przejęcie tak ważnych dla nas haseł lub kodów. Wszystkie te trzy zagrożenia mogą stać się źródłem poważnych kłopotów. Aby zmniejszyć ryzyko i bezpieczniej korzystać z komputera, każdy z nas może wykorzystać programy antywirusowe. To one mają zapewnić naszym komputerom maksymalną ochronę.

Zapory ogniowe

Ważne są też zapory ogniowe, które mogą uchronić przed trojanami. Oprócz takich rozwiązań każdy użytkownik sieci komputerowej powinien pamiętać o kilku ważnych zasadach. Podstawa to rozważne korzystanie z poczty elektronicznej. Lepiej zrezygnować z otwierania podejrzanych wiadomości, a już z pewnością nie warto otwierać podejrzanych załączników. To w nich najczęściej ukrywa się złośliwe oprogramowanie. Lepiej też nie korzystać z dyskietek, których pochodzenie i zawartość są dla nas tajemnicą. I one mogą się okazać poważnym zagrożeniem. Ważne jest też systematyczne i umiejętne korzystanie z programu antywirusowego.

Aktualizacja oraz systematyczne skanowanie systemu to ważne czynności, dzięki którym można zwiększyć ochronę przez wirusami.

  Nowoczesne monitory dotykowe

  Monitory dotykoweJak powszechnie wiadomo właściciele urządzeń mobilnych lubią komunikować się ze swoimi urządzeniami za pośrednictwem dotyku, dlatego też

  Lokowanie produktu

  Lokowanie produktuNa początku emisji znanych seriali w ostatnim czasie zaczęła pojawiać się informacja "audycja zawiera lokowanie produktu".

  Techniki benchmarkingu sposobem poprawy wyników finansowych firmy

  Techniki benchmarkinguKonkurencja nie śpi, a przedsiębiorstwo stojąc w miejscu praktycznie cofa się. Zmiany na rynku wymuszają od firm ciągłego przy

  Drukarka atramentowa czy laserowa?

  drukarkiWybór odpowiedniej drukarki to domu to może nie dylemat na miarę „być albo nie być”, niemniej nie warto w tym względzie zdać się tylko na łut szczęścia,