Jakie są najważniejsze cechy strony www?

Cechy strony wwwStrona internetowa powinna być schludna i łatwa w nawigacji. Witryna musi być odpowiednio zaprojektowana i maksymalnie ułatwiać poruszanie się po niej. Dwie najważniejsze rzeczy, o których należy pamiętać, projektując czy zamawiając stronę www, to grafika przyjemna dla oka oraz łatwe poruszanie się po witrynie.

Czytelny podział kategorii

Strona musi być przejrzysta, posiadać czytelny, zrozumiały podział. Grafika nie może utrudniać odczytanie treści ani dotarcie do szukanych informacji. Ma być uzupełnieniem serwisu, a nie jego głównym elementem.

Im bardziej złożona oferta, tym bardziej rozbudowana powinna być strona www. Dotyczy to zwłaszcza sklepów online. Nawet handlując towarem jednego producenta, należy rozbić je na kilka kategorii.

Przykładowo internetowy sklep z ubrankami może mieć zakładki zatytułowane: spodnie, śpioszki, czapki, kaftaniki, pajacyki, buty. Im szersza oferta, tym więcej podstron. W ten sposób klient ma rozeznanie w asortymencie, wie, że ma w czym wybierać.

Prosto, szybko, intuicyjnie

Poza wyglądem jednym z najważniejszych elementów strony www jest poruszanie się po niej. Nawigacja nie może sprawiać użytkownikowi problemu, ponieważ to go zdenerwuje i skłoni do opuszczenia witryny. Zamiast kluczyć po zakładach w poszukiwaniu pożądanych informacji, np. danych kontaktowych, promocyjnego towaru, wróci do poziomu wyszukiwarki i wybierze z niej następną pozycję.

Nawigacja po stronie internetowej musi być prosta, szybka, intuicyjna. Trudno wymagać, aby potencjalny klient zapoznawał się z instrukcją obsługi danej strony www. Przecież to zaprzecza internetowi, nowym technologiom jako narzędziom szybkiego przepływu informacji.

Kluczowe dane trzeba umieścić w najważniejszym miejscu witryny. W tym kontekście idealnie sprawdza się maksyma, że czas to pieniądz. Internauta szybko odnajdując cennik, zakres usług, telefon czy adres, w mgnieniu oka podejmuje decyzję zakupową albo chociaż decyduje się dodać daną firmę do dalszych rozważań nad wyborem dostawcy czy usługodawcy.

  Promocja i reklama strony WWW

  Promocja i reklama strony WWWJest wiele sposobów na to, aby skutecznie zareklamować stronę w sieci. Stronę

  Witryny WWW

  Witryny WWWStrony internetowe są naprawdę różne i dobrze wie o tym każdy użytkownik Internetu. Najczęściej odwiedzamy portale, które są zgodne z nas

  Klasyfikacja witryn WWW

  Witryny WWWStrony internetowe możemy podzielić na sześć podstawowych kategorii. Pierwsza z nich to serwisy informacyjne. Ich zadaniem jest udostępnianie informa

  Strony internetowe - sukces w biznesie

  Strony internetoweStrona internetowa jest w dzisiejszych czasach priorytetem, jeśli chcemy osiągnąć sukces w biznesie. Strona www pozwala nam na pokaz