Pliki graficzne do tworzenia i rozwijania stron internetowych

pliki graficzneObecne strony internetowe znacznie różnią się od tych, które mogliśmy spotkać jeszcze kilka lat temu. Przede wszystkim kuszą użytkowników swoim wyglądem i zachęcają do odwiedzin odpowiednim projektem.

Jeśli chcemy prowadzić stronę czy bloga na poważnie to raczej nie interesują nas powielane szablony, do których każdy może mieć dostęp, ale chcemy stworzyć coś oryginalnego.

Z drugiej strony projektowanie wszystkich elementów graficznych może zająć nam bardzo dużo czasu, a zamówienie takich rzeczy u grafika komputerowego jest kosztowną sprawą. Po za tym musimy zdawać sobie sprawę, że sam szablon to jeszcze nie wszystko. Nawet najlepsza treść nie przyciągnie oka czytelnika i zachęci go do przeczytania tekstu jak obecna w nim inspirująca grafika.

Jeśli publikujemy codziennie to codziennie musimy pozyskiwać doskonałą grafikę, która w ciekawy sposób przedstawi określone zagadnienie. Jeśli chcielibyśmy wykonywać ją samodzielnie, wiadomo, że zajęłoby nam to mnóstwo czasu, na co raczej nie możemy sobie pozwolić. Co zrobić w takim właśnie przypadku?

Tanie grafiki, zdjęcia i filmy z banku stockowego

Bank zdjęć stockowych to idealne miejsce do pobierania tanich plików do projektowania stron czy uzupełniania postów odpowiednimi grafikami. Agencje stockowe udostępniają nam swoje zasoby na licencji royalty-free, dzięki czemu możemy stosować je do naszych projektów i uzyskać niską cenę. Większe banki posiadają wielomilionowe bazy zdjęć, dzięki czemu możemy znaleźć w nich to, co nas interesuje, niezależnie od tematyki naszych stron. Każde zdjęcie, czy grafika jest odpowiednio moderowana, tak, że do dyspozycji mamy jedynie zdjęcia najwyższej jakości. Oczywiście istnieją także darmowe banki zdjęć, które proponują nam wykorzystanie swoich zasobów całkowicie za darmo, ale tam nie znajdziemy tak rozbudowanych baz, najlepszych twórców i wysokiej jakości prac.

Jak wyglądają ceny

Ogólnie w płatnych bankach zdjęć, nie ma bardzo wysokich cen, które mogłyby „wystraszyć” konkretnego webmastera, blogera czy zwykłego projektanta. Przeglądając propozycję jednego z banków zdjęć stockowych dostępną na stronie http://pl.depositphotos.com/, widzimy, że pojedyncze pliki możemy kupić od 1 dolara za zdjęcie niskiej rozdzielczości po 10 dolarów za obraz wektorowy. Cena w abonamentach jest jeszcze niższa, przykładowa subskrypcja na 6 miesięcy, która pozwala pobierać 5 plików każdego dnia to wydatek 359 dolarów, czyli 0,4 dolara za jeden plik.

Podsumowując, konkurencja w świecie stron internetowych jest coraz większa i jeśli chcemy, żeby to nasza strona posiadała wierne grono czytelników, zadbajmy nie tylko o merytoryczną treść, ale również o odpowiednią oprawę graficzną.

  Ucyfrowienie starych filmów

  Ucyfrowienie starych filmówCoraz więcej filmów nakręconych w latach powojennych, a nawet przedwojennych zamienia się dziś na postać cyfrową, ratując je przed zniszcz

  Czy legalne źródła plików muszą być drogie

  Źródła plikówCzy legalne źródła plików muszą być drogie? Świat się zmienia, co możemy zauważyć również w przypadku plików na licencji royalt

  Programy graficzne

  grafika78Wszyscy znamy popularne programy do tworzenia grafiki internetowej, takie jak Paint, Corel, Adobe Photoshop. Jest jednak o wiele więcej takich animacji

  Grafika komputerowa

  17Grafika komputerowa jest to taki rodzaj grafiki, który jest tworzony na potrzeby informatyki. Znajduje ona zastosowanie w wielu jej gałęziach i rodzajach.