Programy graficzne

grafika78Wszyscy znamy popularne programy do tworzenia grafiki internetowej, takie jak Paint, Corel, Adobe Photoshop. Jest jednak o wiele więcej takich animacji i warto zastanowić się, jak wiele mogą nam dać.

Przykładem jest mało znana aplikacja Xara 3D. Pozwala ona na tworzenie buttonów, napisów i nagłówków na strony internetowe. Jej używanie jest głównie skoncentrowane na projektowanie grafiki na strony www, ale można ją również używać do innych celów.

Poza tym możemy tworzyć tam statyczne grafiki i animacje w postaci GIFów. Program jest bardzo Prosty w obsłudze, co znacznie ułatwia korzystanie z niego. Dodatkowo możemy eksportować swoje grafiki do plików o różnych formatach: JPG, BMP czy GIP, ale również do AVI, ICO, SWF czy PNG.

Podobny program, Xara Webstyle 4 proponuje nam nowoczesne narzędzia do projektowania wysokiej jakości typowo na strony internetowe. Za pomocą tego narzędzia można tworzyć także ciekawe napisy czy buttony trójwymiarowe. Takie animacje często przydają się na strony internetowe.

Program graficzny Adobe Photoshop jest aplikacją płatną i przeznaczoną głównie dla profesjonalistów.

Coraz częściej jednak korzystają z niego osoby prywatne, które tworzą za jego pomocą grafikę na swoje strony internetowe. Użytkowanie takiego programu jak właśnie Photoshop wymaga już jednak pewnych umiejętności. Do tworzenia ciekawej grafiki potrzebny jest oczywiście równie ciekawy plan i pomysł na każdy element.

Musimy mieć również odpowiednie narzędzie do pracy, w tym przypadku Photoshop sprawdzi się znakomicie. Daje nam praktycznie nieograniczone możliwości, w żaden sposób nie ogranicza naszej kreatywności w tworzeniu nowych pomysłów na grafikę.

Aby lepiej poznać to, co oferuje nam Photoshop możemy zapisać się na kurs internetowy lub sięgnąć po odpowiednią pozycję z literatury fachowej. Przynajmniej podstawowa wiedza o możliwościach aplikacji jest niezbędna aby móc z niej korzystać. Gdy zapoznamy się w jego możliwościami zrozumiemy, dlatego ten program jest standardowym produktem w dziedzinie obróbki grafiki rastrowej.Zobacz podobne:
Ucyfrowienie starych filmów

Ucyfrowienie starych filmówCoraz więcej filmów nakręconych w latach powojennych, a nawet przedwojennych zamienia się dziś na postać cyfrową, ratując je przed zniszcz

Czy legalne źródła plików muszą być drogie

Źródła plikówCzy legalne źródła plików muszą być drogie? Świat się zmienia, co możemy zauważyć również w przypadku plików na licencji royalt

Pliki graficzne do tworzenia i rozwijania stron internetowych

pliki graficzneObecne strony internetowe znacznie różnią się od tych, które mogliśmy spotkać jeszcze kilka lat temu. Przede wszystkim kuszą użytkowników sw

Grafika komputerowa

17Grafika komputerowa jest to taki rodzaj grafiki, który jest tworzony na potrzeby informatyki. Znajduje ona zastosowanie w wielu jej gałęziach i rodzajach.