Projektowanie strony WWW

Powstanie strony internetowej to proces, dzielący się na kilka etapów.

Przede wszystkim należy zauważyć różnicę jaką niosą definicje projektowanie stron www oraz ich tworzenie. Projektowanie stron www to jeden z etapów, w którym powstaje szata graficzna strony głównej oraz podstron tworzonego serwisu.

Layout jest przygotowywany pod względem wartości estetycznych, czytelności, intuicyjności nawigacji oraz promocji identyfikacji firmy/loga/instytucji/kolorystyki.

Tworzenie stron www to kodowanie stron www serwisu. Zespół programistów i grafików przystosowują stworzony uprzednio layout do poprawnego funkcjonowania w internecie. Do tego momentu strona była jedynie koncepcją, w tym momencie zaczyna się rzeczywiste powstawanie strony internetowej, tworzenie jej.

Strona jest odpowiednio optymalizowana by była dostępna we wszystkich przeglądarkach oraz sprawnie działała nie tylko na najnowszych komputerach posiadających ultra szybki dostęp do internetu, ale także by poprawnie wyświetlała się użytkownikom posiadającym wolniejsze łącza.

Strony WWW to dość skomplikowane pliki tekstowe. Tak, tak. Tekstowe. To że widzimy je w takiej a nie innej formie to zasługa przeglądarek internetowych oraz magicznej pracy grafików.

Jednak ich praca jest często niedoceniania. A warto wiedzieć, że grafika, która budzi zaufanie pozwala na przyciągnięcie kolejnych użytkowników. Jest to niezwykle ważne, szczególnie wtedy gdy prowadzimy stronę komercyjną. Właśnie od ruchu na stronie zależą nasze zarobki, więc lepiej zainwestować w grafikę nieco gotówki.

Pamiętajmy jednak, że przygotowanie projektu strony nie oznacza końca pracy nad szatą graficzną serwisu. Grafika musi zostać pocięta oraz wdrożona pod skrypt. Często te zadania są droższe i bardziej czasochłonne niż przygotowanie samego projektu. Komu zlecić przygotowanie grafiki? Jeżeli nie jesteśmy zbyt dobrzy w tej materii, to najlepiej skorzystać z usług grafika. Możemy wybierać pomiędzy profesjonalnymi firmami a tzw. freelancerami. Wybór to kwestia indywidualna.

Jeżeli wybierzemy kogoś z renomą, to z pewnością nie będziemy zawiedzeni efektami wykonanej pracy. Jedyną granicą powinny być dla nas koszta, bo jeżeli nas na coś nie stać, to tego nie kupujemy. A ceny są bardzo różne. Ten sam projekt bywa wyceniany zupełnie inaczej – wszystko zależy od doświadczenia i umiejętności konkretnego wykonawcy.

Oprócz profesjonalistów w dziedzinie projektowania stron są również osoby, dla których nie jest to źródło utrzymania a pasja.

Wiele osób traktuje tworzenie stron internetowych, jako hobby nie zdając sobie sprawy, że tak naprawdę jest to doskonały pomysł na biznes, który przyniesie bardzo wysokie zyski. Jednak pasjonaci są i będą, ale to i dobrze gdyż strony internetowe tworzone przez takie osoby są perfekcyjne, bo tworzone z pasją.

Okazuje się, że pasja jest silniejsza niż obowiązek i przynosi dużo lepsze efekty końcowe. Nie zmienia to jednak faktu, że co raz więcej podmiotów posiada strony internetowe, co raz więcej pragnie je też udoskonalać, dlatego umiejętność tworzenia stron www jest bardzo cenione w dzisiejszym świecie. Rosnące zapotrzebowanie na strony internetowe sprawiło, że co raz więcej osób zaczęło się uczyć i podnosić swoje umiejętności w tej branży. Pasja w tworzeniu stron jest niezbędna, gdyż strony internetowe tworzone z pasją są na bardzo wysokim poziomie.

Cieszy również to, że są wśród nas ludzie, którzy robią w życiu to, co lubią a nie to, co muszą robić. Pomija się tu fakt, że połączone jest to z solidnym wynagrodzeniem, które u osób z pasją nie zawsze ma znaczenie. Dla osób z pasją samą motywacją nie są tylko i wyłącznie pieniądze, ale sama możliwość stworzenia kolejnej, nowej strony internetowej. Pasję powinien mieć każdy człowiek, więc ogromnym sukcesem jest rosnąca ich liczba, ponieważ bardzo pozytywnie wpływa to na efekt końcowy.

  Etapy tworzenia strony internetowej

  Tworzenie stron internetowychTworzenie strony internetowej to proces, który przebiega w kilku etapach. Pierwszy z nich to przygotowanie projektu takiej

  Etapy tworzenia strony internetowej

  grafika 81Tworzenie strony internetowej obejmuje kilka ważnych etapów. Pierwszy z nich to oczywiście pomysł na stro

  Projekt strony internetowej

  Od czego zaczynamy projektować stronę internetową? Oczywiście najpierw musimy znać jej tematykę. Jeśli jest to strona związana z jedzeniem, lepiej pomyśleć o jakiś cie

  Firmowa strona internetowa - tworzenie

  grafikaObecnie najważniejszym źródłem informacji jest Internet. Informacje w nim zawarte znajdują się na stronach internetowych. Tworzenie firmowej strony inter