Propaganda filmowo-reklamowa

PropagandaKiedy to jeden z dowodzących III rzeszą - Heinrich Goebbels w roku 1933, staje się mistrzem nazistowskiego systemu propagandowego, jednocześnie bezwiednie sprawił że zasady marketingu, aczkolwiek ówcześnie tak nie nazywano tego, niemniej później wpisały się na stałe w świadomość globalnej rzeczywistości.

Zgodnie z jego twierdzeniem : "…największa bzdura powielana w nieskończoność staje się prawdą…"., wymyślono iż dzięki sztuce, filmowi ludzie będą bombardowani odpowiednimi wzorcami. To w zasadzie sprawiło że wielu uwierzyło i poszło za nazistami.

Dziś marketing nie służy nazistowskiej propagandzie, niemniej zasady działań marketingowych są identyczne. Na przykład elementami strategii marketingowych MLM - jest między innymi marketing szeptany, uprawiany na forach internetowych, to także mailing, filmy reklamowe, oraz gry zręcznościowe również w podtekście mające reklamę, mniej lub bardziej ukrytą. Każdy Polak z ogromnym smutkiem i żalem wspomina dwie wojny, które to w znaczny sposób podzieliły i zmieniły kraje, które brały w tym udział. I to właśnie już od tamtych czasów zaczęto używać wszelkich rozwiązań i pomysłów co do marketingu.

Tak czy inaczej do dziś zachowało się wiele takich sztuczek i sposobów na zachęcenie społeczności na przykład do kupowania odpowiedniego produktu, bo jak wiemy jest jeszcze wiele innych spraw, które to mogą dotyczyć marketingu w tak dalekiej przeszłości. Nikt z nas zapewne nie chciałby się cofnąć do tamtych czasów, które to jak wiemy przyniosły wszystkim wiele strachu, łez i przykrości.

Jednak dziś jesteśmy już bezpieczni i nie chcemy nawet o tym pamiętać, co działo się kilkadziesiąt lat temu. Tak czy inaczej wiele dzisiejszych nawyków, sposobów rozwiązywania spraw i technik zostało właśnie z tego okresu, trzeba przyznać, że niektóre z nich są dobre i skuteczne. Dlatego też można stwierdzić, iż tok myślenia ludzi w tamtych czasach nie zmienił się diametralnie od dzisiejszego.Zobacz podobne:
Reklama banerowa

grafikaBanery są obecnie jednymi z najpopularniejszych i najprostszych metod na reklamowanie siebie w sieci. Poleg

Udział sportowców w reklamie

Spora liczba sportowców bardzo chętnie bierze udział w różnego rodzaju reklamach, a to głównie ze względu na to, że można zyskać na tym szacunek wśród społeczeństwa o

Proces badania skuteczności reklamy

Proces badania skuteczności reklamy rozpoczyna się dużo wcześniej, niż dana reklama pojawi się w mediach masowych. Badanie skuteczności reklamy musi być zaplanowane z

Teksty reklamowe

Pisanie tekstów reklamowych nie jest prostym zadaniem, lecz na całe szczęście istnieją na terenie naszego kraju osoby, które dobrze się na tym znają i nie mają problem