Propaganda filmowo-reklamowa

PropagandaKiedy to jeden z dowodzących III rzeszą - Heinrich Goebbels w roku 1933, staje się mistrzem nazistowskiego systemu propagandowego, jednocześnie bezwiednie sprawił że zasady marketingu, aczkolwiek ówcześnie tak nie nazywano tego, niemniej później wpisały się na stałe w świadomość globalnej rzeczywistości.

Zgodnie z jego twierdzeniem : "…największa bzdura powielana w nieskończoność staje się prawdą…"., wymyślono iż dzięki sztuce, filmowi ludzie będą bombardowani odpowiednimi wzorcami. To w zasadzie sprawiło że wielu uwierzyło i poszło za nazistami.

Dziś marketing nie służy nazistowskiej propagandzie, niemniej zasady działań marketingowych są identyczne. Na przykład elementami strategii marketingowych MLM - jest między innymi marketing szeptany, uprawiany na forach internetowych, to także mailing, filmy reklamowe, oraz gry zręcznościowe również w podtekście mające reklamę, mniej lub bardziej ukrytą. Każdy Polak z ogromnym smutkiem i żalem wspomina dwie wojny, które to w znaczny sposób podzieliły i zmieniły kraje, które brały w tym udział. I to właśnie już od tamtych czasów zaczęto używać wszelkich rozwiązań i pomysłów co do marketingu.

Tak czy inaczej do dziś zachowało się wiele takich sztuczek i sposobów na zachęcenie społeczności na przykład do kupowania odpowiedniego produktu, bo jak wiemy jest jeszcze wiele innych spraw, które to mogą dotyczyć marketingu w tak dalekiej przeszłości. Nikt z nas zapewne nie chciałby się cofnąć do tamtych czasów, które to jak wiemy przyniosły wszystkim wiele strachu, łez i przykrości.

Jednak dziś jesteśmy już bezpieczni i nie chcemy nawet o tym pamiętać, co działo się kilkadziesiąt lat temu. Tak czy inaczej wiele dzisiejszych nawyków, sposobów rozwiązywania spraw i technik zostało właśnie z tego okresu, trzeba przyznać, że niektóre z nich są dobre i skuteczne. Dlatego też można stwierdzić, iż tok myślenia ludzi w tamtych czasach nie zmienił się diametralnie od dzisiejszego.

  Reklama wszechobecna

  ReklamaCzy ktoś z nas wyobraża sobie w ogóle jeszcze życie bez reklamy? Bez tych wszystkich kolorowych ulotek, wręczanych nam na dworcac

  Czy warto inwestować w bannery reklamowe?

  Bannery reklamoweSkuteczna reklama nie może dziś pomijać tak ważnego źródła informacji, jakim jest Internet.

  Sztuka promocji i PR w turystyce

  PR w turystyceSam fakt tego iż dany region miasto czy obszar jest ciekawy turystycznie z racji posiadanych cech nie znaczy że stanie się znany lubiany czy t

  Jak reklamować firmę?

  Reklamowanie firmyJest wiele sposobów na ciekawe i skuteczne reklamowanie swojej firmy. Świetnie sprawdza się reklama zewnętrzna. Jej tradycyjne formy obej