Ramki na zdjęcia

Ramki na zdjęciaRamka na zdjęcie to wspaniały sposób na oprawienie ważnej dla nas fotografii.

Obecnie mamy do wyboru wiele ramek. Można je kupić w sklepie fotograficznym, sklepie z pamiątkami czy w sieci. Jest wiele eleganckich ramek, które idealnie nadają się do zdjęć ze ślubu czy innych, ważnych uroczystości. Dzieci i młodzież wola kolorowe, zabawne ramki, na przykład ze śmiesznymi napisami.

Ramka może mieć kształt prostokąta lub niekoniecznie. Wspaniale prezentują się ramki w kształcie koła czy serca, gdzie umieszcza się fotografię z ukochana osobą. Można ją później podarować chłopakowi czy dziewczynie na Walentynki. Ramkę na zdjęcie można też zrobić samodzielnie i wtedy jest to wspaniały pomysł na prezent.

Zdjęcia znad morza możemy umieścić w pięknych ramkach udekorowanych muszelkami czy morskim piaskiem. Wystarczy posmarować ramkę klejem i posypać piaskiem, który będzie imitował złotą plażę. Do ramek można też przyczepić piórka, guziczki, cekiny, ozdoby z papieru. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.

Nie ma jednoznacznej recepty na to, jak robić dobre zdjęcia.

Jeśli używamy aparatu kompaktowego, małej cyfrówki to najlepszym nauczycielem jest czas. Nawet jeśli zrobimy ponad dwieście zdjęć, wybierzmy z nich tylko dwadzieścia to i tak nauka nam się przyda. Istotny jest właśnie trening, który z każdego amatora może uczynić mistrza. Nie ma co również ukrywać, że bardzo istotne jest używanie dobrego sprzętu.

Na początek wystarczy cyfrówka dobrej firmy, ale profesjonalista powinien sprawić już sobie lustrzankę, która na znacznie więcej opcji. Można nią na przykład robić wspaniałe zdjęcia panoramiczne. Aby każde zdjęcie było udane musimy pamiętać o kilku zasadach. Pierwsza to dobre światło.

Najlepsze jest oczywiście to naturalne i do tego popołudniowe. Pamiętajmy też o naturalnej postawie naszych modeli. Sztywne, udawane pozy nikogo już nie zachwycają. Jeśli nasz aparat ma funkcję programów tematycznych do różnych zdjęć: korzystajmy z nich, na przykład robiąc zdjęcia w ruchu, o zachodzie słońca, wykonując fotografię ludzi czy krajobrazów.

  Blogi fotograficzne

  Blogi fotograficzneInternet stwarza wiele możliwości artystom amatorom, którzy chcą pokazać swoje dzieła innym.

  Fotograf - artysta

  FotografFotografia najprościej dzieli się na artystyczną i użytkową. Ta pierwsza ma za zadanie dostarczać przede wsz

  Zdjęcia do kalendarzy

  Zdjęcia do kalendarzyWielu z nas nie wyobraża sobie kolejnego roku bez kalendarza. Jedni wolą małe, kieszonkowe formaty, chowane w portfelu, a inni p

  Albumy fotograficzne

  Albumy fotograficzneAlbum ze zdjęciami jest wspaniałą pamiątką. Kiedyś albumy były znacznie inne niż teraz. Zdjęcia wklejało się do takiego albumu, ni