Reklama podprogowa

Reklama, której nie widzimy, a która oddziałuje na nasze zachowanie. Taki rodzaj reklamy nazywa się reklamą podprogową. Komunikaty reklamowe bazują tu na zjawisku, jakim jest spostrzeganie podprogowe. Chodzi o to, że nie wszystkie informacje jakie odbiera nasz mózg są przez nas uświadamiane.

Uświadamiamy sobie jedynie te informacje, czyli te bodźce, które trwają na tyle długo, że zdążymy odebrać je za pomocą zmysłów, a więc usłyszeć, zobaczyć lub poczuć.

Aby było to możliwe, bodźce oddziałujące na nasz mózg muszą działać odpowiednio długo. Tych, które działają za krótko, nie uświadamiamy sobie, nie oznacza to jednak, że bodźce te nie wpływają na nasze decyzje i poczynania.

  Opisy produktów w sklepie internetowym, czyli jak przyciągnąć i pozyskać klienta?

  Sklep internetowyPowszechny dostęp do Internetu sprawił, że e-handel ma się doskonale. Sklepy internetowe mogą przyciągać szerokim asortymentem produktów

  O zakupach grupowych

  Zakupy grupowe - onlineO zakupach grupowych Bez wychodzenia z domu, bez ścisku i tłoku, zbędnego

  Telebimy - rodzaje, funkcje, zalety

  TelebimyProdukcja tak zwanych dużych ekranów cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zapotrzebowanie na nie zgłaszają przedstawiciele różnych gałęzi gospodark

  Surogaty reklamy

  Surogaty reklamyTradycyjna reklama oraz związane z nią instrumenty nie są jedynymi formami oddziaływania na konsumentów.