Sposób na nudę w komunikacji miejskiej: gry na telefon

Gry na telefonTelefon stał się urządzeniem nieodłącznie towarzyszącym niemal każdemu człowiekowi. Jak pokazują badania, średnio na jednego mieszkańca naszego kraju przypada więcej niż jedna aktywna karta SIM.

Choć sporą część wszystkich posiadanych przez nas telefonów stanowią telefony służbowe, to jednak zdecydowana większość używana jest przez osoby fizyczne, w szczególności przez ludzi młodych.

To właśnie oni coraz częściej w urządzeniach mobilnych szukają przede wszystkim rozrywki. Możliwość grania na telefonie jest szczególnie przydatna, gdy trwonimy czas w kolejkach, na przystankach autobusowych albo w komunikacji miejskiej.

Gry na telefon kiedyś

Jeszcze kilkanaście lat temu niesamowitą atrakcją w pierwszych telefonach komórkowych były gry typu "Snake" - niezbyt powalające, z grafiką pozostawiającą wiele do życzenia. Rozwijająca się branża technologii bardzo szybko wprowadzała na rynek coraz nowsze, bardziej zaawansowane modele telefonów, dzięki czemu dostępność gier stała się większa, a ich jakość znacznie wyższa. Pojawiła się możliwość grania w ciekawsze i bardziej skomplikowane tytuły, jednak w dalszym ciągu nie była to prawdziwa rozrywka, mogąca przykuć uwagę użytkownika na dłuższy czas.

Smartfony - nowe pokolenie telefonów

Przełomem stało się dopiero wprowadzenie bardzo zaawansowanych technologicznie urządzeń - tak zwanych "smartfonów". Dzięki dostępowi do Internetu, wysokiej wydajności procesora oraz dużej przekątnej ekranu, w końcu mogliśmy rozpocząć prawdziwą zabawę. Znacznie zwiększyła się też różnorodność gier - na smartfony dostępne są o wiele bardziej skomplikowane i zaawansowane niż te, które dostarczały nam rozrywki jeszcze kilka lat temu. Nie ma też konieczności pobierania oprogramowania ani ściągania gier bezpośrednio na telefon. Serwisy takie jak gry.wp.pl umożliwiają nam na zabawę online, bez konieczności instalowania dodatkowych programów.

Coraz częściej wybierane są również gry społecznościowe, które pozwalają na komunikowanie się użytkowników między sobą w trakcie trwania rozgrywki. Sprzyja temu rozbudowa sieci internetowej, która obecnie ma już bardzo duży wpływ na rynek gier w Polsce. Z pewnością już niebawem możliwości gier internetowych na urządzenia mobilne jeszcze bardziej nas zaskoczą.Zobacz podobne:
Drukarka atramentowa czy laserowa?

drukarkiWybór odpowiedniej drukarki to domu to może nie dylemat na miarę „być albo nie być”, niemniej nie warto w tym względzie zdać się tylko na łut szczęścia,

Mailing jako forma reklamy

MailingZnanych jest wiele form reklamy internetowej, mającej na celu wypromowanie strony www lub całej firmy. Sporo m

Wirtualne wsparcie małego biznesu

Wirtualne wsparcie biznesuNowoczesne wsparcie dla biznesu to wszystko, czego potrzebuje nowoczesna firma. Profesjonalne centra biznesowe proponu

Zakup komputera

Jaki komputer kupić?Jaki komputer kupić? Poradnik jak dokonać zakupu komputera? Wielu z nas przy zakupie komputera domowe