Strona internetowa - obowiązek we współczesnym biznesie

Strona internetowaDlaczego firma, osoba fizyczna wykonująca działalność gospodarczą powinna mieć własną stronę www? Czym taka witryna powinna się charakteryzować, żeby przyciągać klientów, a nie ich odstraszać?

We współczesnym świecie konieczne jest posiadanie strony www. Coraz więcej ludzi korzysta z internetu w celach nie tylko rozrywkowych, ale też użytkowych, ekonomicznych. Oznacza to, że szukają w sieci informacji na temat produktów, sklepów, usług, dostawców. Porównują ceny, analizują możliwości danego sprzętu, zakres świadczonych usług, oferowane przez producentów czy wykonawców rabaty i na tej podstawie podejmują decyzje zakupowe.

Zalety strony www

W Polsce około 65 proc. gospodarstw domowych ma dostęp do internetu. Niemal taki sam jest wskaźnik posiadania strony www przez firmy. To stanowczo za mało. Sieć daje ogromne możliwości, ponieważ pozwala niskim kosztem dotrzeć do szerokiego grona odbiorców z całego świata.

Strona internetowa jest niczym wizytówka, sekretarka działająca 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu - także w niedzielę i święta. Można rzec, że spełnia swoje zadania niejako za darmo. Trzeba jedynie zainwestować w jej stworzenie albo kupno (istnieją gotowe szablony www, które można przystosować do potrzeb prowadzonego przez siebie biznesu) oraz utrzymanie na serwerze, czyli hosting.

Cechy dobrej witryny

Czym powinna charakteryzować się strona www? Wszystko zależy od wymagań firmy oraz jej przeznaczenia. Witryna musi być przejrzysta, łatwa (intuicyjna) w nawigacji. Dobrze, gdyby nie była zbyt długa, czyli na jednym, góra dwóch ekranach (po przewinięciu) mieściły się wszystkie informacje. Jeśli strona www jest wizytówką, tych ostatnich też nie może być zbyt wiele - serwis nie może być nimi przeładowany.

Nieco inne wymogi dotyczą sklepu online, który powinien posiadać czytelny podział na kategorie (np. spodnie, bluzy, podkoszulki, T-shirty - w przypadku sklepu z odzieżą). Zadowolenie klientów na pewno wzrośnie, jeśli sklep internetowy będzie posiadać opcję wyszukiwarki produktów.

  Promocja i reklama strony WWW

  Promocja i reklama strony WWWJest wiele sposobów na to, aby skutecznie zareklamować stronę w sieci. Stronę

  Witryny WWW

  Witryny WWWStrony internetowe są naprawdę różne i dobrze wie o tym każdy użytkownik Internetu. Najczęściej odwiedzamy portale, które są zgodne z nas

  Klasyfikacja witryn WWW

  Witryny WWWStrony internetowe możemy podzielić na sześć podstawowych kategorii. Pierwsza z nich to serwisy informacyjne. Ich zadaniem jest udostępnianie informa

  Strony internetowe - sukces w biznesie

  Strony internetoweStrona internetowa jest w dzisiejszych czasach priorytetem, jeśli chcemy osiągnąć sukces w biznesie. Strona www pozwala nam na pokaz