Za co pokochaliśmy tablet?

Najlepszy tabletTablety w ekspresowym tempie podbiły polski rynek.

Mały gabaryt urządzenia oraz stosunkowo niska cena pozytywnie wpłynęły na odbiór tabletów. Są one doskonałym narzędziem służącym do nauki, pracy, jak i rozrywki. Ceny tabletów wahają się od kilkuset złotych nawet do 2-3 tysięcy, dlatego zanim kupisz, sprawdź ceny najlepszych tabletów.

Na, co zwrócić uwagę kupując tablet?

 • EKRAN - w tym przypadku rozmiar i rozdzielczość ma znaczenie. Im wyższa rozdzielczość tym lepsza jest czytelność ekranu, przy czym nie należy zapominać o matrycy i kątach widzenia. Najlepszą opcją będzie oczywiście matryca IPS. Należy pamiętać, by wybierać tablet z ekranem pojemnościowym, a nie rezystancyjny. Ten pierwszy nie wymaga już rysika, jest dużo wygodniejszy i łatwiejszy w obsłudze. Obsługa ekranu pojemnościowego jest analogiczna jak w nowoczesnych smartfonach. Ważnym parametrem ekranu jest jego maksymalna jasność, która ma znaczenie w przypadku słonecznej pogody. Wysoka jasność poprawia widoczność w sytuacji, kiedy promienie słoneczne padają na urządzenie.
 • PROCESOR - najlepiej wybrać szybki procesor dwurdzeniowy. Procesor musi mieć co najmniej 2 rdzenie oraz wydajny układ graficzny, co ma duże znaczenie dla graczy. Kolejną istotną sprawą jest ilość pamięci RAM. Wydajny tablet nie powinien spowalniać aplikacji.
 • AKUMULATOR - decyduje o tym, jak długo możesz korzystać z urządzenia. Wydajność akumulatora podawana jest w amperogodzinach. Im więcej amperogodzin deklaruje producent, tym dłużej wytrzyma tablet. Należy tu pamiętać o tym, iż tablety o dużej przekątnej pobiorą więcej energii niż te o małej.
 • OPROGRAMOWANIE - większość tabletów posiada androida. Ważne jest, by system miał dostęp do Google Play, czyli sklepu z aplikacjami, który jest kluczową siłą Androida. Koniecznością jest także zapewnienie producenta dotyczące aktualizacji, które w dzisiejszych czasach są koniecznością.
 • USB OTG - wydawałoby się banalna rzecz, acz zdarza się, że tablet nie posiada takiego wejścia. Port ten umożliwia podłączenie do tabletu innych urządzeń, np. myszy czy klawiatury, co może niekiedy znacząco ułatwić korzystanie z tabletu.
 • WAGA - zasadniczo tablet trzymamy w dłoniach, stąd też jego waga nie powinna cię męczyć.

Kupując tablet przyjrzyj się jakości wykonania i temu, czy obudowa dobrze przylega. Na rynku dostępne są tablety z aluminiową obudową, które są stosunkowo odporne na uszkodzenia. Dobrze jest wypróbować konkretny egzemplarz w sklepie, kiedy to możesz przekonać się czy cała powierzchnia reaguje na dotyk oraz czy nie ma zagnieceń. Niektóre egzemplarze są wykonane niedbale, dlatego warto im się dokładnie przyjrzeć.

  Nowoczesne monitory dotykowe

  Monitory dotykoweJak powszechnie wiadomo właściciele urządzeń mobilnych lubią komunikować się ze swoimi urządzeniami za pośrednictwem dotyku, dlatego też

  Lokowanie produktu

  Lokowanie produktuNa początku emisji znanych seriali w ostatnim czasie zaczęła pojawiać się informacja "audycja zawiera lokowanie produktu".

  Techniki benchmarkingu sposobem poprawy wyników finansowych firmy

  Techniki benchmarkinguKonkurencja nie śpi, a przedsiębiorstwo stojąc w miejscu praktycznie cofa się. Zmiany na rynku wymuszają od firm ciągłego przy

  Drukarka atramentowa czy laserowa?

  drukarkiWybór odpowiedniej drukarki to domu to może nie dylemat na miarę „być albo nie być”, niemniej nie warto w tym względzie zdać się tylko na łut szczęścia,